Prodej stavebních pozemků v lokalitě Palackého-sever se táhne od jara loňského roku. Vedení radnice ho chce konečně dotáhnout do finiše.
Všech 27 pozemků zná již své majitele. Ten poslední Polnou ale trochu trápí.


V únoru odsouhlasilo městské zastupitelstvo prodej devíti stavebních pozemků firmě Terač z Vojnova Městce, která se mimo jiné zabývá podnikáním v oblasti realit a stavebnictví.


„Proběhlo už šest pracovních schůzek, na které jsme měli připravené smlouvy, ale jednatel firmy František Sláma na ně chodil dost sporadicky,“ popsal starosta Polné Jindřich Skočdopole.


Firma nezaplatila miliony korun


Firma Terač měla zaplatit do 22. května zhruba 4,5 milionu korun, dodnes však Polná nedostala nic. Přitom bylo dohodnuto, že pokud splátka dorazí po termínu, zaplatí firma pokutu 5 tisíc korun denně.


„Měl jsem problém s jedním partnerem a řešil nelehkou rodinnou záležitost. Financování jsem už ale dořešil. Do konce týdne by mělo být převedeno 50 procent peněz na účet Polné,“ ozval se na dotaz Jihlavského deníku jednatel Sláma.


Co nejdříve hodlá vyřešit veškerá ohlášení a povolení. „Během prázdnin chci započít výstavbu domků. V prosinci nebo lednu má být hotovo,“ doplnil František Sláma.
O dva pozemky ale již přišel. Městu se ohlásili dva zájemci na odkoupení parcel a zastupitelstvo odsouhlasilo prodej. „Jeden zájemce obratem zaplatí,“ podotkl Skočdopole. Zastupitelé nakonec také rozhodli, že firmě Terač připraví novou smlouvu, podle které jí město prodá sedm z původních devíti pozemků.


„To, že firmě prodáme alespoň 7 parcel, je od nás vstřícný krok. Pokud ale nesplní podmínky do začátku září, od smlouvy pravděpodobně odstoupíme,“ nechal se slyšet starosta Polné.


Firma Terač ještě pozemky nevlastní, přesto už natiskla reklamní materiály, kde parcely nabízí ke koupi.
A od jednoho kupce vybrala již i rezervační poplatek. Má jít o 50 tisíc korun.

Michaela Hrozková