Z celkem třiadvaceti pasažérů jich bylo patnáct zraněno. Jednoho ošetřili záchranáři na místě, dalších čtrnáct bylo převezeno do jihlavské nemocnice. „Jednalo se o lehká zraněná,“ uvedl po nehodě šéf krajské záchranky Lukáš Kettner. Cestující tak jsou v pořádku a mohou zase chodit do práce.
„Následky nehody nejsou naštěstí tragické. Po ambulantním ošetření bylo 11 zaměstnanců propuštěno do domácího ošetřování,“ uvedla Deníku Jitka Adamčíková, mluvčí Agrofert Holdingu, který vlastní kostelecký masokombinát.


Řidič autobusu uvedl, že mu selhal plynový pedál. Technickou mělo přitom vozidlo v pořádku. Výrobce autobusu se ale hájí tím, že vzhledem ke stáří autobusu (15 let – pozn. red.) nelze zaručit bezporuchový provoz. „Budeme samozřejmě po dopravci požadovat detailní objasnění příčin nehody,“ dodává Adamčíková.


Dopravcem je společnost Husták – autobusová doprava. Pokud bude vina na straně firmy, kostelecký gigant firmu pravděpodobně změní. „Zdraví našich zaměstnanců je klíčové,“ zakončila mluvčí.