Kvůli stavbě City Parku se v Jihlavě uzavřela část Fibichovy ulice. Uzavírka začíná před Znojemským mostem a vede přes Koželužský potok. Důvodem je pokládka kanalizace a omezení bude trvat do 21. července.


V okolí obchodního centra tak vzniklo pro řidiče další nemilé omezení. Největší překážky ale přináší Brněnská ulice.
Ta je již zúžená, a navíc v jejím středu vyrostl ostrůvek.


„Připadám si jako v Kocourkově. V době, kdy touto ulicí projíždí tisíce aut, dochází k jejímu zúžení. A ostrůvek? Pokud bude ulice zacpaná, neprojede ani sanitka,“ míní soused City Parku a jeho odpůrce Jiří Simon.


Šoféři nestíhají


Problémy pak mají i řidiči městské hromadné dopravy. „Od psychiatrické léčebny na náměstí musím dojet za dvě minuty. To ale není možné. Zpoždění nabíráme pravidelně. Nechápu, kdo to vymyslel,“ uvedl šofér dopravního podniku a odborář Marek Řezáč. „S vedením dopravního podniku povedeme jednání o posunutí jízdních řádů. Jsem opravdu zvědavý, jak to tam bude vypadat, až bude City Park otevřený,“ dodal.


Podle Martina Jaroše, předsedy představenstva investora City Parku, společnosti CEI Building, prošlo celé dopravní řešení rozsáhlým připomínkovým a schvalovacím procesem. „Vyjadřovaly se všechny dotčené orgány a dopravní odborníci,“ uvedl.


Omezení se ale dočkali i chodci. Těm byl uzavřen přechod na začátku Brněnské ulice. Reportéři Deníku ale byli svědky toho, že někteří pěší si s tím hlavu nelámou a přecházejí i přes zákaz, který nelze přehlédnout.


Auta neprojedou ani ulicí U Dlouhé stěny. „Už se tady nedá bydlet. Jsme odříznuti od světa. Nikdo se k nám už nedostane,“ dodává Jiří Simon.

Šéf jihlavského odboru dopravy Ján Tinka pak připomněl, že všechna dopravní omezení jsou součástí projektu. „U ostrůvku bude přechod pro chodce. U vjezdu do City Parku pak bude další světelná křižovatka. Asfalt by se měl na Brněnské ulici pokládat příští víkend. Pak by se dopravě mělo ulevit,“ uvedl.


Stavba obchodního centra jde podle plánu. „City Park bude otevřen na konci října letošního roku,“ zmínil Martin Jaroš.