„Vypadá to tu, jako by to někdo vykradl,“ podíval se na prázdné regály supermarketu Albert na největším jihlavském sídlišti Březinky zákazník Josef Kocourek. Na obyvatele Březinek čeká v nadcházejících dnech nepříjemnost. Albert bude od pátku 11. července uzavřen.


„Budeme opravovat vnitřní prostory. Cílem rekonstrukce je zvýšit kvalitu prostředí prodejny a umožnit zákazníkům ještě příjemnější nakupování. Prodejna bude opět otevřena 27. srpna,“ reagoval mluvčí společnosti Ahold Libor Kytýr.


Většina regálů je již nyní vyklizena, a nakupující tak jen bezmocně bloudí poloprázdným supermarketem. „Cedule na dveřích, která na změnu upozorňuje, jsem si při vchodu vůbec nevšiml,“ popsal své rozhořčení při cestě pro trochu pečiva Josef Kocourek.


Chybí základní potraviny


Cedule na dveřích supermarketu sice upozorňuje na uzavření prodejny, nikoli však na prázdné regály. „V Albertu už nemají ani základní potraviny, které potřebuji,“ upozornila Karla Jonášová na fakt, že v prodejně lze zaručeně sehnat už jen mražené potraviny, časopisy, případně tvrdý alkohol.
„Potřebovala jsem nakoupit na oběd, ale upravovat jídelníček podle toho, co najdu v poloprázdných regálech, se mi opravdu nechtělo,“ dodala místní důchodkyně.


„Že se s Albertem bude něco dělat, jsem se dozvěděla až z té cedule na dveřích. Nebylo to třeba ani v reklamních materiálech, které mi chodí do schránky,“ pokrčila rameny další zákaznice Libuše Nováková.


Pro obyvatele desetitisícového sídliště znamená uzavření supermarketu menší komplikace. „Na větší nákupy budu muset teď jít do Lidlu nebo do Tesca,“ plánoval Josef Kocourek.

Vojtěch Sedlák, Lenka Pospíšilová