Asi padesátka dětí, které tam tráví čtrnáct dní prázdnin, má jedno společné. Všichni, včetně vedoucích, milují koně a tráví s nimi většinu táborového pobytu.


Společnými silami sedm koňských kamarádů, kteří po dobu tábora bydlí kousek od jejich stanů ve starém vepříně, hřebelcují a krmí.
Na oplátku pak na děti čeká několik nezapomenutelných chvil strávených v koňském sedle.


Každý má s koňmi jiné zkušenosti. Část dětí, které na táboře v Řídelově jsou, už na koni někdy seděla. Najdou se ale i tací, kteří se s živým koněm ještě nesetkali.

Malé zkušenosti má například Dorota Štanderová z Pardubic. „Na koni jsem seděla jenom na táboře v Trhové Kamenici. Moc se těším, až si zase na něm zajezdím,“ přiznala dvanáctiletá nesmělá dívka. „Koně mám ráda asi od třetí třídy. Doma mám spoustu plakátů. Do žádného klubu ale zatím nechodím,“ doplnila Dorota.


To její kamarádka Daniela Makovičková z Třeště už má zkušenosti s ježděním mnohem větší. „Asi rok chodím jezdit do klubu do Třeště. Na tomto táboře, jsem sice ještě nebyla, ale moc jsem se těšila, že zde potkám spoustu nových kamarádů,“ řekla dvanáctiletá Daniela.


Hlavní vedoucí tábora Jana Jančová je naopak táborovou stálicí. „Tábor zde funguje asi dvacet let a stejnou dobu sem jezdím také já. Některé děti zde byly i vícekrát,“ podotkla.