Informoval o tom včera mluvčí radnice Radek Tulis. První svatba začne dopoledne, poslední v 16 hodin. Zatím je stále prostor pro přijímání dalších rezervací.Městský úřad může nabídnout termín obřadu buď před jedenáctou dopoledne, nebo ještě po šestnácté hodině. „O termín 8 .srpna 2008byl zájem dlouho dopředu. Jeden z párů si to datum zamluvil už před rokem,“ uvedla pracovnice jihlavské matriky Libuše Indrová.

Zástupcem města při obřadu bude první náměstek primátora Radek Vovsík, který už deset svateb v jediném dni bez problémů „umluvil“, stalo se tak 11. 11. 2006. „Matrice jsem nabídnul, že může stále ještě přijímat další rezervace. Měl bych to zvládnout,“ říká s úsměvem vůbec nejžádanější oddávající Vovsík.

Deset svateb v jediném dni se v současnosti jeví jako velký počet, radnice ale zažívala téměř dvojnásobný počet obřadů v jednom dni. „V předrevoluční době se na radnici odehrálo i 18 svateb za den. Našli se řečníci, kteří byli schopni všechny svatby zvládnout,“ připomněla dobu, kdy se svatby na radnici odehrávaly jak na běžícím pásu, matrikářka Libuše Indrová.

Harmonogram účasti radních na svatbách se připravuje vždy na čtvrt roku dopředu. Snoubenci si mohou po předchozí domluvě radního vybírat.
Nejméně svateb bývá v lednu a v únoru, nejvíce svateb bývá v dubnu, v červnu a v září.