Zatímco Třebíč i Havlíčkův Brod se představí doma, jihlavská Dukla bude cestovat do Liberce k duelu s Bílými Tygry. „Jedeme si zahrát s dobrým soupeřem. Asi s nejkvalitnějším, který nás během nadcházejícího měsíce čeká,“ tvrdil klubovým stránkám před premiérovým testem herní přípravy hlavní kouč Dukly Karel Dvořák.


„Doufám, že kluci zabojují,“ nebojí se zkušený kouč měření sil s jedním z elitních extraligových klubů. Ještě zajímavější duel „spřátelených“ se bude hrát v havlíčkobrodské Kotlině. Rebelové budou hostit mistrovskou Slavii. Klub stanovil na přátelské zápasy cenu vstupenek na 40 korun.
Oba kluby už několik sezon úzce spolupracují. A po roce se v přípravě opět utkají ve vzájemném duelu.


Se souborem kouče Vladimíra Růžičky by měli přijet i Miloslav Čermák a Jan Novák, kteří znají prostředí brodského klubu dokonale. Na domácím ledě se poprvé představí hráči Horácké Slavie. Ti si minulý týden prožili křest ohněm proti nováčkovi extraligy. Mladé Boleslavi dlouho vzdorovali a uhráli přijatelnou prohru 2:4.


Tým trenérů Pokorného a Slámy teď ale čeká soupeř z nižších sfér – druholigová Technika Brno, která v uplynulé sezoně neuspěla v baráži o první ligu.

HOKEJOVÉ PŘÍPRAVY
Liberec – JIHLAVA 17.00
HAVL. BROD – Slavia 17.30
TŘEBÍČ – Technika Brno 18.00