Reportér Jihlavského deníku se ptal kolemjdoucích v době, kdy v místě nehody ještě zasahovali záchranáři a vyšetřovali policisté. Někteří chodci by semafor uvítali.

„Ve směru od krajského úřadu je osazená značka, upozorňující na přechod pro chodce. Stejně je to tady ale řešené blbě,“ poznamenal muž, pracující v prodejně ovoce a zeleniny.

V čem je problém? Někteří řidiči totiž považují za směrodatný semafor po levé straně. Ten ale řídí „jen“ odbočování vlevo do Dvořákovy ulice nebo jízdu rovně do Benešovy ulice v centru Jihlavy. Pro směr vpravo na průtah centrem města, kterým jel včera náklaďák, semafor už směrodatný není.

Šoféři tedy nemohou jet při zelené na semaforu „hlava nehlava“. Při odbočování vpravo na průtah Jihlavou musí dávat velký pozor na  přecházející chodce.

„Měla by tady panovat vzájemná ohleduplnost jak ze strany chodců, tak i ze strany řidičů. Na tomto opravdu dost nebezpečném místě,“ přikývl kolemjdoucí Jiří Daňhel.

„Na jedněch semaforech člověk neujde ani půlku, a už mu tam skočí červená. A tady, v místě dnešní nehody, by měly být také semafory,“ uvedla Jitka Stráská. Bydlí v Žižkově ulici. Podle ní jí zastaví před přechodem každý desátý řidič.