VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dcera s matkou jsou opět bez vlastního domova

Batelov/ Žirovnice - Osud se s rodinou Lněníčkových ze Žirovnice na Pelhřimovsku vůbec nemazlí. Už potřetí skončili na ulici. Nyní v Batelově před sokolovnou.

11.8.2008
SDÍLEJ:

Matka Lněničková s dcerou byly koncem týdne k zastižení pod vrbou v parku, která se stala jejich dočasným domovem.Foto: DENÍK/Libor Plíhal

Matka s dcerou byly koncem týdne k zastižení pod vrbou v parku, která se stala jejich dočasným domovem. S nimi však na stejném místě bydlí i syn, který oběma ženám poskytl azyl. Načerno. Ten je řádným pracovníkem v batelovské pobočce jihlavského Motorpalu.

„Ve čtvrtek jsem se vracel v noci od vlaku domů a normálně jsem se lekl, co pod tou vrbou je,“ prohlásil Robin Řezáč, pravidelný návštěvník Restaurace Na Mýtě v Batelově, která sousedí se sokolovnou.

Porušení pravidel

„Vystěhovali nás nespravedlivě a v ubytovně o nás věděli. Žádaly jsme uklízečku, ať nám nechá otevřené záchody. Řekla nám, že je to jenom pro ubytované,“ tvrdily obě ženy, sedící pod vrbou na rozložené dece. Proč opět skončily na ulici, to Deníku pověděl správce batelovské sokolovny Jan Hameršmíd: „S Martinem Lněníčkou jsme měli uzavřenou řádnou smlouvu o ubytování. Že si tam nastěhoval načerno matku s dcerou, o tom jsem vůbec nevěděl.“

Stížnost uklízečky odhalila obě ženy

Dozvěděl jsem se to až na základě stížnosti uklízečky, která tvrdila, že ji nechtějí pouštět do pokoje,“ prohlásil správce. Podle Hameršmída Lněníček hrubě porušil pravidla ubytování, a tím byl z pokoje navždy vyhoštěn.

Obě ženy byly před měsícem vystěhovány z družstevního bytu v Litohošti na Pelhřimovsku. Důvodem bylo hrubé porušení domovních povinností. „Neplatily nám nájem, a k tomu zdevastovaly byt,“ konstatoval Jaroslav Zrebný, předseda Stavebního bytového družstva v Pelhřimově.

Tuto skutečnost obě ženy vyvrátily a tvrdily, že nájem platily a v současné době jim družstvo dluží mnohem víc. „Vystěhovali nás na ulici jak v Žirovnici, tak i v Litohošti. Vzali nám všechen majetek, skříně, osobní věci a oblečení. Nemáme vůbec nic,“ rozčilovala se dcera.

„Skříně a jiné věci mají uskladněné v budově bytového družstva v Pelhřimově. Mohou si je kdykoliv vzít,“ informoval Zrebný a dodal, že dosud nebyla dlužná částka uhrazena.

Pouze turistky

Představitel městysu Batelov se k celé věci vyjádřil neutrálně. „Radnice jim nemá co nabídnout, vhodné prostory pro ně nemáme. Proč bychom jim něco dávali? Stejně nikdo z nich nepřinesl žádost o azyl či poskytnutí ubytování,“ informoval Petr Janoušek, starosta Batelova. Ten dodal, že ani trvalé bydliště v obci nemají. Tím je Žirovnice. „Pro nás to jsou pouze turisté a návštěvníci,“ prohlásil starosta.

„Pokud by jejich zájem o ubytování u nás v Žirovnici trval, musela by se rodina Lněníčkova zúčastnit výběrového řízení. Na jeho základě by jim byl poskytnut byt, či nikoliv,“ prohlásil František Plešák, starosta Žirovnice. Jak ale dále dodal, městské byty jsou nyní plně obsazené.

Kam ženy půjdou nebo co nyní budou dělat, nechtěly Deníku sdělit. Pořád dokola tvrdily, že je to jejich soukromá věc a že do toho nikomu nic není.
O osudu Martina Lněníčka by se mělo rozhodnout dnes, kdy vedení batelovského Motorpalu bude hledat možnosti, jak by mohlo svému zaměstnanci pomoci. „Pracuje u nás již čtrnáctým rokem a nemáme s ním jediný problém. Pokud se nějaká řešení najdou, proč bychom se o něj nepokusili postarat,“ informovala Pavla Janoušová z personálního oddělení Motorpalu.

„Ať se o ty dvě ženy postará třeba sociálka či charita. Mají asi nějakou nemoc. Pořád okolo sebe shromažďují noviny a odpadky. Měly by se léčit, pro feťáky by se stát rozdal, ale obyčejným lidem už nikdo nepomůže,“ prohlásila batelovská obyvatelka Jaroslava Lazárková.

Autor: Vilém Doležal

11.8.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Josef Mladý

Lídr TOP 09 na Vysočině se obává ztráty demokracie

Volby na Vysočině.
AKTUALIZUJEME
46

ONLINE: Volby skončily. ANO vítězí i na Vysočině

Reakce ODS: Otázka je, kam bude republika směřovat

Vysočina - S potěšení sledoval v Modrém domě v Jihlavě výsledky voleb do Poslanecké sněmovny volební štáb Občanské demokratické strany.

OBRAZEM: Značky pomohou lidem vyznat se v nemocnici

Jihlava – Další oddělení jihlavské nemocnice se přestěhovalo do nových prostor. Pacienti a zdravotníci z neurologického, onkologického, kožního, chirurgického a kardiologického oddělení využívají nového zařízení. V tuto chvíli stavební firma opravila čtyři patra interního pavilonu a nyní dělníky čeká ještě poslední pátá fáze prací.

Mezi pěti nejrychleji sečtenými obcemi na Jihlavsku vyhráli Piráti

Jihlavsko – Horní Myslová, Mysletice, Věžnička, Zdeňkov a Zvolenovice. To jsou obce v nichž volební komise nejrychleji sečetla volební lístky, zapsala je do systému a odevzdala je na dopředu určená sběrná místa. Výsledky z těchto obcí zveřejnil Český statistický úřad na svém webu třicet minut po zavření volebních místností.

V malé obci na Jihlavsku k volbám přišli téměř všichni

Vanůvek – Vanůvek je jedna z nejmenších obcí na Jihlavsku. K volbám tam letos nedošli pouze 4 voliči z 28. V této malé vesnici nedaleko Telče žije dohromady 39 obyvatel z toho 11 dětí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení