„Největší zájem byl tak před pěti lety. A zatím neklesl,“ zmínil se jihlavský tatér Zdeněk Zeman.

Různé kroužky, tyčinky nebo „náušničky“ si zdaleka nedávají na tělo vyvrhelové na okraji společnosti. Z uší se kovové ozdůbky přestěhovaly do mnoha dalších míst na těle - včetně těch nejintimnějších.

Touha být něčím výjimečný v mnohých případech ale znamená zahrávat si s vlastním zdravím. Jedno z největších nebezpečí je infekce. Zvýšené riziko infikování organismu v místě piercingu hrozí totiž stále. I když je rána zhojená, pro bakterie představuje zjednodušenou cestu, jak se dostat pod kůži.

„V poslední době chtějí zákazníci ušetřit. Koupí levné náušnice s vysokým obsahem niklu a sami je aplikují. Za pár měsíců přijdou třeba s oteklým jazykem,“ upozornil tatér Zdeněk Zeman.

Laici podceňují otevřenou ránu

„Laici si opravdu neuvědomují, že jde o otevřenou ránu. Do ní nesmí hlavně dávat piercingy ze stříbra,“ doplnil rizika nebezpečí tatér Radomír Fiksa ze Žďárska.

Samozřejmě, že ne všem se ozdůbky na obličeji zamlouvají. „Co vám mám povídat. Je to strašný! Mou vnučku bych zato hnala,“ svěřila se Jihlavskému deníku Jana Šťastná z Jihlavy.

Každá žena se ráda líbí. Ale i u zkrášlování platí všeho s mírou. „Piercing mi u holek vůbec nevadí. Jen to děvče nesmí být jak kovošrot,“ pousmál se další oslovený Jihlavan Jan Šebek.

Rodiče může uklidnit fakt, že do 18 let jejich ratolesti potřebují k piercingu souhlas.

Lucie Špaková