Ta byla dlouhodobě v žalostném stavu. V asfaltu se dělaly díry. Takové, které nešly už ani zalátat.

Mostek k obchodům je teď zavřený a pro pěší se opět otevře nejdříve druhý týden v říjnu. Do té doby budou muset chodci místo obcházet. „Místo po lávce chodím teď na poštu nebo nakupovat po schodech z centrálního parkoviště,“ pokrčila rameny obyvatelka největšího jihlavského sídliště Helena Mizerová. „Pro mnohé je to ale nepohodlná zacházka,“ mínila žena.

Problémy dělá necelá třicítka schodů například důchodkyni Věře Nedomové. „Chodím o dvou francouzských holích. Vyjít schody je pro mě problém. Tyhle jsou ještě navíc děrované. Bojím se, že se mi hůl do schodů zasekne a já upadnu,“ postěžovala si důchodkyně. „Už aby byla lávka znovu otevřená,“ dodala Věra Nedomová.

„Lávku bude možné otevřít nejdříve druhý týden v říjnu. Firma, která její opravu provede, si převzala staveniště,“ tvrdí mluvčí jihlavského magistrátu Radek Tulis. Momentálně je kolem lávky postavené lešení.

Mostek má dostat nosný plech a nový betonový povrch. Po jeho vyzrání firma na lávku položí ještě pryskyřičnou vrstvu a nainstaluje zábradlí. Odborník posoudí, zda bude stačit stávající zábradlí povrchově ošetřit a opravit, nebo zda bude nutné nechat ho nahradit novým.