Dokončení celého komplexu, který se bude skládat z pětice budov, se předpokládá v roce 2019. „Jihlava nemá odpovídající kancelářské prostory. Není zde žádný moderní administrativní objekt podobného rozsahu jako Iglavia Park,“ zmínila Michaela Vyhňáková z firmy Labartt Properties, která se zabývá trhem s kancelářskými prostory po republice.

Kanceláře v centru v Jihlavy nemají podle Vyhňákové potřebné zázemí. Například chybí recepce, klimatizace, systémy zabezpečení nebo výtahy.

Výstavbou Iglavia Parku by se tato situace měla změnit. Pracovat v novém komplexu by mělo přes dva tisíce lidí. Místo by v Iglavia Parku měly mít nejen kanceláře, ale i jídelna a občerstvení nebo menší obchodní prostory.

Cena za pronájem kanceláří by se měla pohybovat mezi 200 až 250 korunami za metr čtvereční. To je srovnatelné s Brnem, Ostravou a v určitém ohledu i s Prahou.

Nejprve poroste trojice budov u Jiráskovy ulice. Zajímavostí je, že na stěnách hned u ulice architekt nepočítá s žádnými okny. Okna by měla být umístěna do zeleně.