Rozhovor vznikl na zahrádce jedné hospůdky.

Jaký program máte v Polné?
Dopoledne jsem se byl podívat na mši. Teď si dám malé pivo, na které jsem zvyklý ze seriálu Hospoda. A na oběd asi půjdeme do zámku.

Zůstanete v Polné celou neděli?
Mám nabitý program. Kolem páté hodiny počítám, že bych se vracel do Prahy.

Co vás tak zaměstnává?
Zkouším ve dvou divadlech. Švejka a pak ještě představení Adéla ještě nevečeřela.

Co byste prozradil o tom Švejkovi?
Myslím, že to bude krásný český muzikál. Máme dobrého režiséra Vaška Postráneckého a premiéru chystáme na podzim. Jinak mohu říci, že se Švejkem má maličko do činění i Polná.

Jak to?
K mé vzdálené polenské tetičce jezdíval Hašek na návštěvu. Škoda, že se nezachovaly jejich dopisy. Před zahájením muzikálu jsem nějaký mohl přečíst.

Kdo bude zpívat Švejka?
Dalibor Gondík. Muzikál je vůbec obsazen mladými lidi. Vašek Postránecký jim věří, že udělají dobrou komedii. Já tam hraju dvojroli ministranta a Pepíka Vyskoče. Takže musím ječet a ječet. A také udávat.

Dnes jste přijel do Polné. Co pro vás to město znamená?
Strávil jsem zde dětství a učil se tady na hodináře. Považuji toto město tak trochu za své druhé rodiště (Jiří Krytinář se narodil v Novém Městě na Moravě – pozn. redakce). Z Polné jsem také vystartoval do filmového světa do Prahy. Letos 18. listopadu budu u filmu čtyřicet let.

A co říkáte na chrám, novou polenskou Národní kulturní památku?
Je to velká událost, která pozvedne sebevědomí Poleňákům i obyvatelům kraje Vysočina. Pokud budu moci, rád pomůžu k dalšímu zvelebování kostela. Například bychom mohli udělat nějaký benefiční koncert.