Místo na Masarykově náměstí vytipovali úředníci magistrátu, včera při jednání zastupitelstva jej podpořili i jihlavští komunální politici.

„Umístit tržnici do lokality za Snahou bylo pouze provizorní řešení. V roce 2009 by se trhovci měli přesunout na náměstí. Je to nejžádanější lokalita jak z pohledu trhovců, tak i obyvatel města,“ uvedl náměstek primátora Radek Vovsík.


V současné době je hotová studie, které vymezuje prostor pro novou tržnici. Její součástí bude i bezbariérové veřejné WC. Trh také nebude nijak ohrazen.

Konkrétní podoba stánků ještě jasná není. Vzejde z projektové dokumentace, na kterou zastupitelstvo Jihlavy včera odsouhlasilo uvolnit částku 200 tisíc korun.


Se stávajícím prostorem za Snahou nejsou lidé spokojeni. Včera odpoledne nebyl ve vyhrazeném místě v Mrštíkově ulici ani jeden prodejce.


Podle architekta Tomáše Lakomého, vedoucího Úřadu územního plánování na jihlavském magistrátu, by bylo lepší řešit úpravy na náměstí koncepčně.

Úřad územního plánování navrhuje uspořádat architektonickou soutěž, která by na Masarykově náměstí postihla nejen trh, ale i vedení silnic, umístění parkovišť nebo zeleň.

Soutěž by městskou kasu vyšla asi na milion korun.

Lenka Pospíšilová, Jaroslav Paclík