Zloději brali vše, co jim přišlo pod ruku. Především to byla autorádia, pracovní nářadí, mobilní telefony a notebooky. Řádění zlodějů v ulicích krajského města způsobilo škodu za bezmála 260 tisíc korun.

Vše navíc nasvědčuje tomu, že minimálně šest aut mají na svědomí stejní pachatelé.
„Je to jedna z policejních verzí,“ informovala jihlavská policejní mluvčí Jaroslava Slavíková.

Vykradená auta stála v ulicích Hamerníkova, Evžena Rošického, Na Hliništi, Halasova, Horní, Křížová a jedno auto „udělali“ v Antonínově Dole u Jihlavy.

Největší škodu způsobili majitelům aut, v kterých bylo pracovní nářadí, jako například bourací kladiva, brusky a vrtačky.

Násilné vloupání

Do aut se dostávali násilím a to několika různými způsoby.

„Rozbitím okénka, vypáčením zámku, odříznutí gumového těsnění a vysazením okénka a v jednom případě to bylo nezjištěným způsobem,“ popsala mluvčí Slavíková. Z toho plyne i možnost, že zloději mohli být dva a každý měl jiný způsob, jak se do auta vloupat.

Je možné, že stejní pachatelé mají na svědomí i vloupání do vozidel ve Velkém Meziříčí o víkendu.

V sobotu někdo vykradl Renault Masetr a v neděli to byl Fiat Ducato. Obě byla vykradena stejným způsobem jako v Jihlavě. Z renaultu zmizelo pracovní nářadí za 200 tisíc korun.

„Zatím to řešíme jako jednotlivé případy. Nedá se ale vyloučit, že spolu souvisí,“ řekl žďárský policejní mluvčí Václav Kučera.

Zloději se zřejmě obě města nevybrali náhodou. Leží totiž hned vedle dálnice D1. Ostatní regiony na Vysočině nezaznamenaly ani během uplynulých třech dní jedno vykradené auto.