Hokejový stánek v Jihlavě čeká zásadní proměna. O jeho budoucí podobě diskutovali v Liberci zastupitelé města a jihlavské Dukly s libereckým primátorem Jiřím Kittnerem.

Liberec si nevybrali náhodou, město se pyšní moderní halou za 815 milionů korun.

Záměr jihlavských zastupitelů se od libereckého projektu liší. Součástí multifunkčního sportoviště v severočeském městě jsou i dvě tréninkové ledové plochy nebo třeba bowling, prostory pro judo a střelnice.

Samozřejmostí je velké parkoviště.
V Jihlavě jsou plány na přestavbu hokejové haly skromnější. Rekonstrukce počítá s rozpočtem téměř 340 milionů korun. 

Možnosti měst jsou rozdílné

Projekt nepočítá s využitím venkovní ledové plochy, místo ní vznikne parkoviště pro šest desítek automobilů.

„Parkovací dům místo vedlejší ledové plochy by město jistě přivítalo, ale na tuto investici bychom chtěli najít soukromého investora,“ upřesnil náměstek jihlavského primátora Radek Vovsík.

Jednatel Dukly Bedřich Ščerban k projektu řekl: „Varianta, pro kterou zastupitelstvo schválilo rozpočet, bude zásadní přestavbou, ne pouze rekonstrukcí.“

V budoucnu bude hala připravená na další dostavbu případným soukromým investorem.

„Například střecha projde zásadní proměnou. V projektu není zahrnutá informační kostka nad ledem, konstrukce střechy haly ale na ni již bude po přestavbě dimenzovaná,“ dodal Ščerban.

I v oblasti podpory sportu zvolili Severočeši jinou cestu než Jihlava. „Liberec se nepodílí na financování profesionálních sportovců. Stavíme a vlastníme sportoviště, podporujeme mládež,“ řekl Kittner.

Zahájení přestavby má začít po skončení hokejové sezony.