Dvěma prodejnám OP Prostějov na Masarykově náměstí City Park zpečetil osud.
„Na pobočkách jsme zaznamenali pokles tržeb, takže jsme využili možnosti otevřít obchod v City Parku. Je to logický krok, v obchodním centru je více potenciálních zákazníků, a tudíž je větší šance na zvýšení obratu,“ vysvětlil provozní ředitel OP Prostějov Jiří Rozehnal.

Podle Rozehnala bude jedna prodejna zrušena v lednu příštího roku, druhá na přelomu roku 2009 a 2010.
„Počkáme, až doběhne nájemní smlouva,“ upřesnil Rozehnal.

Ostatní obchody, které budou mít v obchodním centru další pobočku, zatím zůstávají i na svém dosavadním místě.
„Prodejnu na náměstí rozhodně nehodláme zrušit, prostě jen přibude další v City Parku,“ řekla zástupkyně vedoucí prodejny Baťa Anna Toufarová.

Nová konkurence přináší i další problémy. Své o tom ví majitel obchodu se sportovním vybavením Tomáš Rychetský, který má kvůli novému centru potíže s dodavateli.

„Někteří dodavatelé nás odmítli dále zásobovat zbožím, když teď budou mít svoje vlastní obchody v City Parku. Je to nemilé, ale jinak se konkurence nebojíme,“ dodal Rychetský.

Naopak v oblasti knihkupectví se žádné novinky nechystají, a to i přesto, že v novém obchodním centru bude jedno z největších tuzemských knihkupectví.

„Konkurence se nebojíme, ale samozřejmě počítáme, že se to na tržbách nějakým způsobem projeví. Spoléháme na naše dlouholeté působení ve městě a na poskytování co nejlepších služeb pro zákazníky,“ uvedla Jana Kožichová, jednatelka knihkupectví v Komenského ulici.
Majitelka jiného knihkupectví Jitka Křivánková se o své stálé zákazníky nebojí.

„Dokážu lidem při výběru knihy poradit, a na to podle mě ve velkých knihkupectvích nemají čas,“ usoudila Křivánková.
„City Park se neměl stavět v centru, ale třeba někde na výpadovce. Centrum města se kvůli tomu vylidní,“ ještě dodala Jitka Křivánková.

Zuzana Pětivlasová