„Z pohledu hokeje by bylo nejlepší, kdyby rekonstrukce proběhla na etapy. A nejlépe tak, že bychom prvně stavěli zastřešenou vedlejší ledovou plochu s třípatrovým podzemním parkovištěm. Až toto bude hotovo, tak bychom renovovali hlavní stadion,“ řekl novinářům ve čtvrtek na tiskové konferenci jednatel Dukly Bedřich Ščerban.

Motiv jeho návrhu? „Jinak bychom museli mimo Jihlavu zajistit náhradní led zhruba pro 280 dětí a další týmy včetně áčka a krasobruslařek. Takovou kapacitu bychom museli poptávat po všech zimních stadionech na Vysočině. Šlo by o logisticky náročný proces. A z výuky bychom museli školákům kvůli tréninkům v jiném městě ukrojit zhruba tři hodiny denně,“ vysvětlil Ščerban.

„Zastupitelé o financování přestavby stadionu ještě budou rozhodovat. Město ale nemá takové možnosti, že by pokrylo celou modernizaci za 640 až 660 milionů korun,“ poznamenal náměstek primátora Radek Vovsík.

Financování části rekonstrukce (tedy první etapu za 340 až 348 milionů korun, zahrnující například hlavní halu a nový objekt do parku) by ale město mohlo vzít na svá bedra – s pomocí úvěru.

Více informací přineseme v pátečním vydání Jihlavského deníku