Zelení před vysočinskými krajskými volbami překvapují televizním předvolebním klipem. Strana videoklip zveřejnila na internetových stránkách.
Politici – kandidáti do Senátu a krajského zastupitelstva – se pro televizi prezentují jako milovníci alkoholického destilátu „zelená“.

Kontroverzní video bylo natočeno v hospůdce v Bítovčicích. Například kandidát na vysočinského hejmana Jiří Pykal si v klipu „namlouvá“ osmnáctiletou dívku s pomocí skleničky „zelené“. V závěru zhruba minutového klipu Pykal nápoj objednává celé hospodě.

Lídr kandidátky je podle svých slov autorem nápadu s videoklipem. „Kampaní jsme chtěli oslovit i mladé, aby se více zapojili do věcí veřejných. V žádném případě se nejedná o propagaci alkoholu, myslím si, že i v politice je třeba mít smysl pro humor,“ zmínil sedmatřicetiletý Pykal.

Naopak svou „starou známou“ tvář ukázala Strana zelených v sobotu v Jihlavě. Konal se tam biojarmark. Přijel i traktor na ekologický pohon.

Jihlavský deník oslovil i ministra školství za Stranu zelených Ondřeje Lišku. Ten se přijel v sobotu podívat do Jihlavy na biojarmark.

Ministr před svým komentářem klipu o „zelené“ v předvolební kampani k Jihlavanům promlouval o tom, jak plánuje do školních jídelen zavádět stále více vaření z biopotravin. Scénář klipu ho překvapil

Ministr před svým komentářem klipu o „zelené“ v předvolební kampani k Jihlavanům promlouval o tom, jak plánuje do školních jídelen zavádět stále více vaření z biopotravin.

„Zelenou nepiju, i když mě na ni občas z recese známí zvou. Pokud jde o video, jde o zajímavý způsob, jak upozornit na přítomnost zelených ve volebním zápase. Program se ale točí kolem zcela jiných věcí.“ řekl na účet hospodského videa Liška.

Někteří lidé na sobotním biojarmarku tolik pochopení pro klip neměli. „Určitě si myslím, že by politici měli spíše plnit předvolební sliby, a ne točit klipy o popíjení alkoholu v hospodách,“ vyjádřila se potenciální volička Martina Škrdlová.

„Podle mě podobný humor do politiky nepatří,“ myslela si Táňa Brhlíková.

V předvolebním klipu se objevuje jinak i dívka „osmnáctka“ a jelen osmnácterák. To je záměrné – kvůli číslu volební kandidátky Strany zelených. Krajské volby se konají v polovině října.