Dělnický dům musel kvůli tlačenicím aut zpoplatnit stání za budovou. Existuje ale výjimka.

„Město zavírá jedno parkoviště za druhým, ale náhrady za ně nevytváří,“ postěžoval si včera kolem poledne na parkovišti vedle Dělnického domu řidič Erik Navara.

Po zrušení neplacených stání v ulici Křížová přišlo na řadu i zpoplatněné parkoviště v Benešově ulici. Od včerejška je definitivně zavřené, začne se tam stavět Mahlerův park.

„Po odstranění parkovacího automatu bude staveniště oploceno,“ doplnil mluvčí služeb města Jihlavy Martin Málek. „Náhradou za 16 parkovacích míst v Benešově ulici by mohlo být parkoviště na Masarykově náměstí před prodejnou Baťa. V dohledné době začne sloužit veřejnosti,“ předpokládá Málek, který je v Jihlavě i radním.

Zákazníci neměli kde nechat auto

Tlačenici vozů na volná parkovací místa se rozhodli řešit také v Dělnickém domě.
Na parkovišti s kapacitou 50 míst zavedli hodinové parkovné. Zákazníci objektu ale mají po předložení účtenky z „Dělňáku“ parkovné zdarma.
„Stávalo se, že naši zákazníci neměli kde zaparkovat,“ vysvětlil nepopulární krok provozovatel Dělnického domu Petr Altrichter.


„Do Dělňáku jezdím na obědy, protože je dostupný autem. Dříve jsem obědval v centru, ale tam není kde zaparkovat,“ vysvětlil šofér Petr Cína.

Řidič Zdeněk Jaroš ale hodnotil zpoplatnění jinak: „Není správné, že parkování zpoplatnili. Ale to je problém celého města, není kde parkovat.“

„Garáž“ u Billy praská ve švech

Přeplněné je denně parkoviště za supermarketem Billa.
Auta tam stojí i v uličkách mimo vyznačené parkovací plochy.

„Stojí tady i lidé pracující v okolí, nejen zákazníci. Zavedla bych zde parkování na hodinu zdarma a pak za poplatek, tak jako to udělali o patro výš,“ navrhovala Jitka Berlaen před odjezdem z parkoviště.

Opačná je situace u nového vchodu do zoo, včera dopoledne bylo zaplněno ani ne z třetiny. „Z centra je to na parkoviště daleko,“ pokrčil ale rameny řidič Miroslav Tomanec.

Naopak na nezpevněném plácku nad zoologickou zahradou se nedalo autem téměř hnout.
„Jezdím parkovat vždy na toto místo,“ netajil se motorista Ladislav Daňhel.