Taková je situace dobrovolných hasičů v Jihlavě. V Sokolovské ulici v Bedřichově obývají prostory budovy ze čtyřicátých let minulého století.

Město tam sice v posledních letech investovalo do nejnutnějších oprav, po technické stránce ale hasičská zbrojnice stále nevyhovuje. Změnit to měly peníze, které by přitekly z Bruselu. Příspěvek ale schválený nebyl.

„Z projektů, které jsme předložili, bohužel rekonstrukce neprošla,“ potvrdil jihlavský primátor Jaroslav Vymazal (ODS).

Osud zbrojnice je nyní v rukou městských zastupitelů. „Další jednání o rekonstrukci zbrojnice proběhnou začátkem listopadu. Pokud bychom se rozhodli financovat rekonstrukci budovy na Bedřichově z rozpočtu města, mohlo by se s opravami začít do konce roku,“ poznamenal primátor.

„My jsme své úkoly splnili. Od profesionálních hasičů kraje Vysočina navíc dostaneme stříkačku, nemáme ji ale kam dát,“ vysvětlil velitel jednotky dobrovolných hasičů v Jihlavě Jiří Bláha.

Garáž současné bedřichovské zbrojnice svou výškou nevyhovuje pro parkování nového vozu. Studie rekonstrukce staré zbrojnice je hotová. Součástí oprav měla být právě i přístavba garáže.

Ta měla začít na konci října, do podzimu roku 2009 by se pak hasiči stěhovali do „nového“.
Přestavba budovy včetně přístavby garáže vychází podle projektu na 17 milionů korun.