8.30: Desítky lidí se v chladném ránu shlukly před hlavními vchody do obchodního centra.

9.00: Úderem deváté hodiny se otevírají dveře, desítky lidí se rozptýlili v pasážích City Parku

10.05: Populární duo bavičů Suchánek a Genzer vítají první návštěvníky obchodního City Parku z pódia, které slouží během programu zároveň jako molo pro módní přehlídky.

10.10: Reportér Jihlavského deníku zkouší zaparkovat s autem na parkovišti City Parku. Horní patro parkoviště je plné, spodní patro ještě nabízí desítky volných stání.

10.15: Na pasáži koncertuje kapela Maxim Turbulenc. City Park je solidně zaplněn, davy návštěvníků se ale nikde netlačí.

11.00: V hypermarketu Interspar jsou v plném proudu soutěže se zákazníky, například žena z Polné vyhrává rychlovarnou konvici.

12.40: Do dřevěného ježka ve spodním patře obchodní pasáže zapíchávají návštěvníci City Parku špejle. Výsledkem má být rekord, který zaeviduje pelhřimovská Agentura Dobrý den.

12.50: Před hypermarketem stojí plyšový dinosaurus a láká zákazníky k nákupu. Dětem rozdává balonky. Provoz v Hradební ulici před City Parkem nekolabuje. Nová zastávka MHD slouží cestující veřejnosti.

13.05: V jednom z rychlých občerstvení si reportér Jihlavského deníku zkouší objednat nealkoholické pivo k obědu. Pivo ještě nemají, ačkoli je napsáno na ceníku. Jedlíci mají problém najít volný stoleček, ke kterému by si sedli.

13.10: V dětském koutku, který se nachází vedle provozoven rychlého občerstvení, nechali rodiče pohrát zatím dvanáct kluků a holčiček.

14.30: Multikino začíná promítat první film pro veřejnost. Sál s číslem 2 je podle obsluhy plný asi z poloviny. Film se jmenuje Disaster Movie.

15.00: Na návštěvníky čekala módní přehlídka spodního prádla. To si na sebe oblékly i jihlavské miss.

15.30: Baviči Suchánek a Genzer nechávají diváky soutěžit o ceny. Lidé museli odpovídat na dotazy, které souviselys provozem City Parku. Návštěvníků v obchodně-zábavním centru přibývá. Mnozí přichází rovnou z práce.

17.00: Znojemská ulice,která vede z kopce z Masarykova náměstí k City Parku, bývala dříve málo navštěvovanou"Popelkou" mezijihlavskými ulicemi. Dnes je to pomalu nejfrekventovanější bulvár v krajském městě.Hlavně maminky skočárky mají na úzkých chodnících problém s výhýbáním se lidem, kteří míří z centra Jihlavydo nového City Parku.

17.20: Některé odpadkové košejsouv nákupním centru přeplněné. A City Park je mnohem plnější než po ránu. Lidé jsou žhaví i na koncert PetraBende.

17.40: Známé tváře z TV Nova Suchánek a Genzer jsou opět na podiu. Richard Genzer má v ruce vodu. "To víte, když v City Parku nemáme sprchu," zavtipkoval Geňa.

18.05: Reportér Jihlavského deníku opouští City Park autem. Na parkovišti jsou volná místa ve spodním patře. Výjezd je hladký, jen asi trošku složitější pro toho, kdo si není jistý rozjížděním v prudkém stoupání na ruční brzdu. To je při výjezdu z City Parku nutně potřeba velmi dobře umět.

18.20: Operační důstojník jihlavských hasičů informuje, že hasiči neměli v okrese závažnější zásahy. A v City Parku vůbec žádný.

18.36: Zato policisté měli v lokalitě u jihlavských hradeb práci. "Stala se tam na světelné křižovatce nehoda a zaznamenali jsme dvě krádeže," zmínil policejní operační důstojník.

19.20: Dnešní den v CityParku máve 21 hodin ukončit ohňostroj. Zazpívat má po 20. hodině ještě zpěvačka Dara Rolins. Zábavnýprogram je přichystán také na zítra a na neděli. V sobotu přijede například Heidi Janků, kterámá vystoupit od 11 hodin.V neděli bude lákat třebazpěvák Jiří Zonyga od 19 hodin nebo herci ze seriálu Velmikřehké vztahy. Ti mají do Jihlavy dorazit na 14. hodinu.

Více o otevření City Parku si přečtěte v sobotním vydání Jihlavského deníku. V objektu za 1,35 miliardy korun budou reportéři i během víkendu.