V nových prostorách nebudou nakupovat jenom Jihlavané, kteří dostali „svůj“ City Park minulý pátek.

Nový supermarket v pátek otevírá v Telči. V objektu bývalé mlékárny, ze které po rekonstrukci vznikl supermarket Tesco s parkovištěm, najde na tisíci metrech čtverečních prodejní plochy práci 26 lidí.

Ani den před otevřením ovšem nemá nový obchod ukončen nábor zaměstnanců. Volná místa jsou stále na pozici pokladních. „Zájemci o zaměstnání se mohou hlásit přímo na prodejně, kromě práce na plný úvazek nabízíme i práci na kratší, flexibilní úvazky,“ poznamenala mluvčí společnosti Tesco Stores Eva Karasová.

Lidé obchod vítají, v Telči je prý draho

Místní lidé jsou za novou prodejnu ve městě vesměs rádi. Více konkurence je podle nich v Telči potřeba.

„Těším se na otevření, myslím, že ve městě supermarket chybí,“ řekla Zdeňka Kučerová, když vycházela z malého obchůdku se smíšeným zbožím.

„Hlavně doufáme, že bude nový obchod lacinější než konkurence, celkově je v Telči draho,“ zhodnotila současnou situaci ve městě Drahoslava Svobodová.

Nižší ceny než dosud si slibují všichni dotázaní. „V Telči je nejdráž široko daleko,“ řekl nazlobeně Josef Novák.
„Mám dceru v Jihlavě, jezdím nakupovat tam. Podle mě Tesco konkurenci v Telči cenově převálcuje,“ dodal Novák.

Další z místních Miluše Kněžínková si není situací po otevření tak jistá: „Těžko říct, co to udělá s obchody ve městě. Pro všechny je ale asi nakonec rozhodující cena. I když v malých obchůdcích je osobitější přístup,“ přemítala žena.

„Do malých obchodů byl problém dostat se s kočárkem,“ upozornila Miluše Prchalová.