Městští zastupitelé na svém posledním zasedání rokovali o „pouťovém“ koncertu Lucie Bílé, kdy se posluchači tísnili v bočních prostorách chrámu Nanebevzetí Panny Marie tak, že tam byla „hlava na hlavě.“

Podle pořadatelů přišlo na koncert Lucie Bílé kolem 1300 posluchačů.

„Jsem pro omezení návštěvnosti a vyšší vstupné. Do chrámu by se dostalo méně lidí a kvalita kulturního zážitku by byla vyšší, než když se v kostele tísní hlava na hlavě. Bylo by to vstřícné jednání i vůči Lucii Bílé a dalším špičkovým zpěvákům, kteří by se v kultivovanějším prostředí lépe cítili,“ přiblížil zastupitel za Občanskou demokratickou stranu Zdeněk Dvořák.

Podle starosty Jindřicha Skočdopole (SNK) město zve jednu z celebrit hudebního nebe jednou do roka – právě na vystoupení o zářijové Mrkvancové pouti.

„Lucie Bílá byla skvělá, rok před ní tu byl Daniel Hůlka. Propříště ale zvážíme zdražení míst k sezení. Kdo přijde dřív, koupí si lepší vstupenku, kdo pozdě, musí se smířit s tím, že toho uvidí méně. Jako je tomu všude jinde. Děje se tak na mnoha kulturních akcích,“ upřesnil starosta.

Podle kaplana římskokatolické farnosti v Polné Jana Kunce Lucie Bílá zpívala před plným chrámem. „Kostel má kapacitu dva tisíce lidí a bylo tu na 1300 návštěvníků.

Čím méně příště dáme lavic a židlí, tím se sem vejde relativně pohodlně víc lidí se vstupenkami k stání,“ shrnul v kostce kaplan.