Opadla již v jihlavském City Parku ta největší nákupní horečka, nebo tam stále míří velké množství zákazníků?
Reportéři Deníku se byli včera odpoledne v novém obchodně–zábavním centru podívat.

„Hlavní vlna náporu už je pryč. Nejhorší to bylo první den po otevření. Většina lidí, kteří sem první dny přišli, se ale chodila spíše dívat. Nakoupit přišel málokdo,“ tvrdí prodavačka Eva v jednom z butiků.

Shodla se s ní i prodavačka Michaela za pultem v obchodě s dámskou francouzskou módou. „Lidé spíše okukovali, teď už ale chodí i pro konkrétní oblečení. Nejvíce frčí kabáty a pak například roláky a další podzimní kolekce,“ dodala.

Zatím nefunguje

Dominantou obchodní pasáže City Parku má být vodní fontána. V ní ovšem zatím voda neproudí. „Ve zkušebním provozu padaly na zem kapky vody. Ty omezí poslední rám, který vyrábíme. Doladit musíme ještě také světlo,“ poznamenal pražský architekt Ivan Kroupa, autor fontány se sedmi úrovněmi na 12 metrech výšky.

Policie prošetřuje možnost podvodu

Policisté zaznamenali v City Parku a jeho bezprostředním okolí po dopravních nehodách a krádeži peněženky z minulého týdne jeden nový případ.
Ten by mohl zavánět trestnou činností. Netýká se ale provozu obchodně–zábavního centra.

Policie prošetřuje, zda nedošlo k neoprávněnému obohacování na úkor nic netušících zákazníků v době od soboty do pondělí.

„Před City Parkem tři dívky z Jihlavska a Havlíčkobrodska prodávaly klíčenky pod údajnou záštitou Centra zdravotně postižených Liberec,“ uvedla policejní mluvčí Jaroslava Slavíková.

Jedna klíčenka vycházela na 30 korun. Pokud by se jednalo o podvod, byla poškozeným lidem způsobena škoda v celkové výši 9300 korun.

Zastávka zůstává jen pro trolejbusy

Některým návštěvníkům City Parku vrtá také hlavou, proč u komplexu nezastavují autobusy městské hromadné dopravy na linkách 10 a 12. Autobusy tam jen projíždí.

„Zastávka Na Brněnském mostě byla vždy pouze trolejbusová. Myšlenkou, aby tam zastavovaly i autobusové linky, se ale budeme zabývat. Už zde máme několik podnětů od obyvatel města,“ připustil ředitel dopravního podniku Josef Vilím.

Podle jeho odhadu by na místě mohly autobusy zastavovat do několika měsíců.

Problémem by mohla být velikost zastávky. „Je udělaná pouze na zastavení jednoho vozu. Když se nám zde čas od času potkají vozidla dvě, je to problém,“ přiznal Vilím.

Autobusy na lince číslo 10 u City Parku zastavovat výhledově nebudou.
Linka 10 jezdí mezi centrem města a okrajovou částí Kosov pětkrát denně.

Lenka Pospíšilová, Jaroslav Paclík