Náměšť nad Oslavou měla v tříčlenném finále hned dvě zastoupení. Doplňovalo ji družstvo z jihlavské ZŠ Kollárova.

Finalisté, kteří se probojovali z celkem dvanácti týmů, soupeřili ve čtyřech disciplínách. Ve zdolávání lanových překážek, v lukostřelbě, v orientaci v terénu a první pomoci.

První pomoc spočívala v ošetřní dvou fiktivních raněných, kteří spadli ze skalního útesu na vrchu Křemešník.

Vítěznému týmu z Náměště nad Oslavou s označením „B“, dopomohl i patnáctiletý Jiří Děbnár. Ten získal nejvíce individuálních bodů.

„Nepočítal jsem s vítězstvím, soutěž byla napínavá. Věřil jsem si na lukostřelbu, naopak jsem měl strach ze zdravovědy,“ přiznal žák deváté třídy bezprostředně po vyhlášení výsledků.
Hlavní cenou pro vítěznou skupinu byl výlet do Tater, nejlepší jednotlivec k tomu získal možnost tandemového seskoku padákem.

Jihlavský čtyřčlenný tým ze ZŠ Kollárova byl spokojený i se třetím místem: „Mohli jsem být ještě lepší. I tak je to ale dobrý výsledek. Postoupili jsme do finále a získali celkové třetí místo,“ zhodnotila svůj tým soutěžící Andrea Pohanová z Jihlavy.

Lanový park, který patří k největším i nejvyšším na Vysočině, zůstává na Křemešníku v provozu i nadále. Překážky jsou umístěny ve výšce až devíti metrů.

"Lanový park na Křemešníku byl postavený v letošním roce, v provozu je od jara. Tvoří ho 21 překážek, ty jsou ve výšce až devíti metrů," řekl Martin Paclík, manažer lanového parku a venkovních aktivit Hotelu Křemešník.