„Byly staré možná padesát let. Nevyhovovaly už ani potřebám rekreačním hráčům, natož pak tenistům Spartaku,“ uznal ředitel jihlavského Teniscentra v Mostecké ulici Gustav Slavík.

Ve čtvrtek byla dokončena první fáze rekonstrukce. „Nechali jsme udělat nové rozvody elektřiny a vody pro umělé zavlažování. Starý povrch byl stržen, na základní poklad přišla dvaceticentimetrová vrstva udusané škváry. Pod půlcentimetrovou vrstvičkou antuky je ještě pěticentimetrová patentní deska. Celkem jsme kurty zvedli o pětadvacet centimetrů. Je to zvýšení ochrany proti povodním, protože kurty se nacházejí v záplavové zóně,“ vysvětluje Slavík.

Demoliční práce byly zahájeny 22. září, se samostatnou rekonstrukcí se začalo o týden později. Ještě letos nechá Teniscentrum kurty oplotit, zbytek bude dokončen na jaře příštího roku.

„Jedná se o nainstalování trysek na zavlažování a ovládacích panelů. Všechno jde podle plánu, takže termín předání kurtů (30. dubna 2009 – pozn. autora) najatou firmou by měl být dodržen,“ libuje si Slavík.

Rozpočet celé akce se vyšplhá do výše 2,2 milionu korun. „Ve středu nám město Jihlava schválilo půjčku dva miliony, zbytek zafinancujeme z vlastních zdrojů,“ prozrazuje Slavík. V plánu je rekonstrukce i zbylých čtyř kurtů. „Termín ale ještě nevíme, přeci jenom je to finančně dost náročný krok,“ uzavírá Slavík.