„Pokud počasí a úředníci dovolí, mohly by domy stát v dubnu,“ míní Jan Chalupa, jednatel společnosti, která by sruby v lokalitě měla postavit. „Celá stavba je otázkou čtrnácti dnů,“ dodal jednatel.

Domy ze sibiřské borovice plánuje soukromý investor postavit takzvanou suchou cestou pomocí masivních trámů na základové desce.
Sruby budou dvoupatrové. Dole je plánovaná technická místnost, koupelna se záchodem a jedna velká obývací místnost propojená s kuchyní.

O patro výš bude umístěna trojice pokojů se sociálním zařízením.

Dvoumilionová záležitost

Na balkon plánuje investor nainstalovat solární panely. Součástí stavby bude i bio čistírna odpadních vod a vrtaná studna. Sruby budou mít podobu kvádru s pultovou střechou.

Ze třech stran s terasou a balkonem. Cena domu kromě pozemku se pohybuje na úrovni 1,9 milionu korun. Vedení obce i místní obyvatelé výstavbu desítky srubů vítají.

„To, že budu mít sruby v těsné blízkosti domu, mi nijak nevadí. Hodně bude záležet na tom, jak budou nakonec vypadat. Osobně ale nevím, jestli bych v takovém domu bydlela. Nikdy jsem takový dům ještě neviděla,“ poznamenala Jitka Šimková, která bude bezprostřední sousedkou nové výstavby.

Záměr postavit ve Studénkách několik srubů přivítal starosta Puklic Karel Tůma.

„Bude větší možnost bydlení,“ uvedl starosta obce, pod kterou Studénky úředně spadají.

„Momentálně je na akci vyhlášeno územní řízení. Nyní bude záležet na investorovi, kdy zde domy postaví. Pozemky, na kterých budou sruby stát, jsme prodali přibližně před rokem a půl. Samotná výstavba se nás nijak netýká,“ doplnil Tůma.