Jak dlouho jste vlastně v Jihlavě?

Šest týdnů, takže město jsem ještě moc nepoznal. Českou republiku ale znám dobře. Pobývám tady 2,5 roku. Byt už mám v Jihlavě.

Co už dnes můžete říci o jihlavském Boschi? Pro hodně lidí nastal včera poslední pracovní den v tomto roce.

Ano, pro mnohé zaměstnance ve výrobě to byl letos poslední odpracovaný den. Mnozí lidé ale budou v kancelářích pracovat i v příštím týdnu. Pak máme, bohužel, ve srovnání s minulými lety delší vánoční pauzu. Ale podívejte se na Škodu, BMW a další naše zákazníky. Oni mají dlouhé odstávky výroby. Když oni nevyrábí, potažmo neprodávají, nemůžeme jim dodávat žádné díly. Jsme součástí řetězce, jeho vývoji se musíme přizpůsobit.

Jaký bude podle vás rok 2009?

Každopádně náročný. Odhadujeme, že první čtvrtletí bude velmi těžké. V druhém pololetí ale věříme, že poptávka pomalu opět poroste, a my budeme hledět pozitivněji do budoucna.

Chystáte ještě snižování počtu zaměstnanců?

Museli jsme letos snižovat počty zaměstnanců v Jihlavě. Věřte, že to je opravdu poslední propouštění, které bychom chtěli dělat. Náš vývoj je ovšem závislý na vývoji celého trhu a tam je v tuto chvíli nemožné dávat jakékoli prognózy. Jinak jsme v Jihlavě letos vyrobili výrazně méně produktů a méně uspořili na nákladech, než jsme si naplánovali. Po této stránce nebyl rok úspěšný.

A jak hodnotíte dnešní (páteční, pozn. redakce) svařák?
Alkohol moc nepiji, ale dobré víno si občas dám.