Ten, kdo si nepřivstal a nepočkal v nevlídném počasí na otevření úřadu o půl osmé,měl smůlu. Pořadové lístky byly na registru vozidel rozebrané patnáct minut po zahájení práce úřadu.

„Čekám před budovou už od třičtvrtě na šest ráno, aby se na mě dostalo, “ potvrdil jeden z prvních odbavených šťastlivců Tomáš Dáňa.

Tomáš Drašnar z Humpolce bral situaci s nadhledem. „Na vině jsou nezodpovědní lidé, kteří vše nechávají na poslední chvíli. Stejné fronty bývají na finančních úřadech a podobně. Rozhodně bych to neviděl jako chybu úřadu, ten dělá co může,“ podotkl Drašnar. Ten byl podle svých slov přepsat historický vůz.

Lístky zmizely rychlostí blesku

„Přišla jsem ve čtvrt na devět a už nejsou kupony. Na internetu je evidence žádostí vybraná do půlky ledna,“ zoufala si Eva Buschacher z Dobronína. Situace zaskočila i samotné úředníky.

„Fronty jsou tady až poslední týden. Jinak většinou lidé nečekali vůbec, nebo minimálně,“ řekla Marie Hodaňová, která v dusné atmosféře úřadu ochotně vysvětlovala klientům vše nejasné. „I když máme v pondělí a ve středu pracovní dobu do sedmnácti hodin, bývali jsme tu poslední dny do půl sedmé,“ dodala.

Její slova potvrdil i zástupce vedoucího oddělení dopravně správních agend Vladimír Findejs.

„Minulou středu nebyla po třetí hodině odpoledne žádná čekací doba, příchozí šel rovnou k přepážce,“ řekl Findejs.

„Tuto středu zde ráno čekalo stoosmdesát lidí, lístky byly dopoledne rozebrané,“ dodal pro srovnání. „S odbavením klientů by mělo rozšíření úřední doby pomoci,“ doufá Findejs.

Od Nového roku začne platit novela zákona o povinném ručení a zákon o odpadech zavádí novou ekologickou daň. Například za přepis auta staršího roku 1992 zaplatí nový majitel 10 tisíc korun.