„Naše odstoupení je výsledkem neustálého obtěžování pana Palána žádostmi o informace a vyřizováním jeho stížností. Píše do týdne tak dva dopisy. Žádá nejrůznější informace o prodeji pozemků, o kácení stromů, nebo nějaké jiné. Poté, co mu odpovíme, si obratem stěžuje, že jsme mu poslali špatnou odpověď nebo že jsme mu zamlčeli informace,“ přiblížila v pondělíDeníku odstoupivší starostka Lucie Kubínová.

"Neměli jsme čas na práci pro obec, protože jsme nedělali nic jiného, než vyřizovali jeho žádosti a stížnosti,“ dodala Kubínová.

Milan Palán pracuje jako úředník na úseku rozpočtu a financování ekonomického odboru Krajského úřadu kraje Vysočina.

„Nic nevím o tom, že by zastupitelstvo Šimanova odstoupilo kvůli mým stížnostem. Ty nakonec ministerská kontrola potvrdila jako oprávněné. Kromě toho nemohu poskytovat rozhovory na pracovišti v pracovní době. O tom, co řeknu, rozhoduji já a nikdo mi nemůže přikazovat, co mám dělat. Proto končím,“ řekl včera Milan Palán.

Doplnil, že kolem svátků na konci roku nechce hovořit o problémech.

„Odstoupení byl razantní krok, ale nic jiného nám nezbývalo. Bývalý starosta odstoupil také kvůli panu Palánovi. Stejně dva naši zastupitelé ze sedmi. Klesli jsme na minimum pěti a nakonec jsme to vzdali. Je to neštěstí, když vám takový „pomocník“ blokuje stavební řízení. Třeba práce na cestě k rodinným domkům se nehnou z místa,“ doplnila Lucie Kubínová.

Odstoupivší zastupitelé se odmítají vrátit a podle nich se v Šimanově sotva najde někdo, kdo by je vystřídal.
Chod obce o 180 obyvatelích bude řídit do nových voleb státem určený správce.