Právním subjektem se zamrzlou činností, kde pověřený správce bude pouze hlídat majetek obce, poštu a platby například vodného či pronájmů.

Na vině je místní vytrvalý stěžovatel Milan Palán, úředník krajského úřadu kraje Vysočina. Před odstoupením zastupitelů psal týden co týden několik stížnostní na obecní úřad či požadoval nejrůznější dokumenty či vysvětlení.

Zastupitelé neustáli Palánovu „vitalitu“ a odstoupili.

Obyvatelé Šimanova se teď ptají, co bude dál?

Kompetence má zatím ministerstvo

„Všechny kompetence má zatím ministrestvo vnitra a nikdo do nich nemůže vstupovat. Ministerstvo vyhlásí obci termín voleb. Otázkou je, zda občané sestaví kandidátku. Pokud se nenajdou kandidáti, znamená to, že nikdo nechce spravovat obec a její majetek bude zablokován, aby nedošlo k újmě. Ministerstvo i potom má páky, jak obec spravovat,“ přiblížil tajemník jihlavského magistrátu Lubomír Dohnal.

Šimanov patřil kdysi pod nedalekou střediskovou obec Větrný Jeníkov. Že Šimanov patřil pod Jeníkov, připomněla televize s tím, že možná se situace zopakuje.

„Jsem stoprocentně proti tomu, aby nám přifařili Šimanov, i když dnes člověk nikdy neví. To abychom hned přijali úředníka na řešení stížností pana Palána. Ne aby nám hodili na krk Šimanov, to nikdy nepřipustím,“ zlobil se starosta Větrného Jeníkova Jan Hrbáč.

V Šimanově panuje vůči stěžovateli Palánovi nevole.

„Nevím, jak se situace bude vyvíjet. Všichni se na stěžovatele zlobí. Mluvila jsem s představiteli kraje, ale co se bude dít, nikdo neřekne. Obec teď přestane žít, bude se platit jen odvoz odpadků, vodné, stočné a některé další úhrady. Všechna výstavba bude zablokovaná,“ vyjmenovala bývalá starostka Lucie Kubínová.

„Příští volby máme za rok a půl, těžko někdo bude kandidovat na necelou půlku volebního období. Doporučil bych připravit kvalitní kandidátku až do dalších voleb,“ poradil starosta Jeníkova.