Debatu na toto téma započala Miluše Skočdopolová. „Pan starosta se zapomněl zmínit, tak mi bude ctí to oznámit,“ začala tajemně.

„Brouzdala jsem na internetu a zabrousila jsem na stránky Dunajské Stredy. Tak mi to nedalo a napsala jsem jim, jestli mají partnerské město. Přišla odpověď, že mají města tři, v Rumunsku, Maďarsku a Srbsku,“ prozradila aktivní zastupitelka a ihned navázala: „Odepsala jsem, jestli nechtějí partnerské město i v Česku, že jsme historické město roku 2006. Chtěli vědět, o jaké město se jedná. To už jsem ale předala komunikaci panu starostovi, který jim napsal oficiální dopis…“

„A už se neozvali..“ skočil ji do řeči starosta Polné Jindřich Skočdopole, čímž odstartoval výbuch smíchu v jednacím sále. Starosta dodal: „to myslím vážně,“ čímž sál zase umlčel. „Poslali jsme jim dokumentaci a další náležitosti, zcela nezávazně, ale od té doby nám nepřišlo vůbec nic,“ vysvětlil starosta.

„Tak já se tedy stydím, protože mě odpověděli, že přijedou 9.února,“ skočila mu do řeči Skočdopolová, čímž odstartovala další salvu smíchu.

“Třeba přijedou jen za Vámi do knihovny,“ opáčil starosta. „Myslela jsem, že už od nich máte oficiální dopis?“ špitla zastupitelka Skočdopolová.

„Kdybych měl oficiální dopis, tak Vám jej nezatajuji,“ dodal starosta a přečetl nahlas odpověď, která přišla zastupitelce Skočdopolové.

„Minulý týždeň som rozprával s viceprimatorom mesta Dunajska Streda, on sa velmi těšie, snažime sa čo nejrychlajšie cestovať do Vášho mesta, abychom se seznámili s mestom Polná,“ četl dopis starosta.

„Každého kdo naše město navštíví, přivítáme s otevřenou náručí,“ dodal za smíchu zastupitelů starosta Skočdopole.

Po skončení zasedání už s vážnou tváří Deníku dodal: „Polná bohužel žádné partnerské město nemá, měli bychom přitom o partnerské město zájem, především hlavně kvůli spolupráci škol, sportovců a spolků.