U jednoho nevydrželo čelní sklo, druhý si majitel odvezl s promáčknutou střechou. Další utrpěly menší poškození. Nikdo nebyl zraněn, škody majitelé odhadují v desetitisících korun.

V pondělí dopoledne přišla na chirurgické oddělení k dalšímu ošetření a kontrole sedmatřicetiletá žena, zraněná v sobotu kusem ledu se sněhem, který podle záchranářů spadl ze střechy domu v centru města z výšky kolem deseti metrů.

Zraněná mohla dopadnout hůř

„Paní utrpěla zhmoždění krční a hrudní páteře. Záchranáři měli podezření na zlomeninu klíční kosti a lopatky. Žena putovala okamžitě do nemocnice,“ připomněl ředitel jihlavské záchranky Lukáš Kettner. Jak Deníku potvrdil lékař traumatologie, poranění ženy je takového rázu, že postačí ambulantní léčba.

„Chodit v centru po chodnících, to je o život. Plošiny sice někde led srážejí, jinde alespoň dávají laťky, aby lidi obcházeli domy s ledem na střechách. Chodit se dá jen prostředkem ulice. Kdo za to může? rozčiloval se v Palackého ulici Josef Havlíček.

„Hromada sněhu rozbila paní střechu auta. Myslela si o půl jedné, že kopec sněhu na střeše kostela vydrží, ale když se v jednu vrátila, už měl její Renault střechu prolomenou,“ popsal včera pád sněhové peřiny ve vnitrobloku Křížové ulice na parkovišti vedle kostela Emil Havel z havarijní služby.

Podle jejího šéfa Vladimíra Duška pohotovostní četa stihla v průběhu minulého víkendu zbavit rampouchů a nánosů sněhu a ledu 22 domů převážně v centru Jihlavy.
Strážníci městské policie v uplynulém týdnu asi dvacetkrát upozornili dvě klempířské havarijní služby na domy s nebezpečnou námrazou.

Více si můžete přečíst v úterním vydání Jihlavského deníku.