Neposlušní výtržníci mohou za noční hulákání po ulicích, obracení popelnic a další hlučné projevy zaplatit pokutu až 30 tisíc korun.
Půjde–li hluk na vrub právnické osoby, třeba kvůli nějaké podnikové oslavě, může za halasnou zábavu padnout sankce až ve výši 200 tisíc korun.

Město Třešť muselo řešit množící se stížnosti občanů na noční nepořádky v ulicích, na nichž se často podílejí party opilých mladých lidí. Vracejí se ze zábav, z restaurací, z nejrůznějších akcí na privátních pozemcích, z koncertů a odjinud a při návratu bývají velice hluční, což lidi ruší ze spánku.

Lidem v noci opilci nedávají spát

„Proto město přijalo vyhlášku, která kromě stanovení nočního klidu od 22 hodin do šesté hodiny ranní přináší řadu dalších úprav. Ty se týkají pořádání sportovních, kulturních a společenských akcí, vyžadujících prodloužení do nočních hodin, a hluku o nedělích a svátcích,“ přiblížila včera vedoucí správního odboru třešťské radnice Helena Vrzalová.

„Bydlím u bývalého zimního stadionu v Třešti. Když tam běžela nějaká noční akce, hluk nás do rána budil. I přes zavřené okno byl kolikrát slyšet řev opilců. Noční ticho bych jedině uvítal,“ řekl místní grafik Jan Morkus.

Vyhláška nabývá účinnosti sejmutím z úřední desky k datu 1. dubna.

Více si můžete přečíst ve čtvrtečním vydání Jihlavského deníku.