„Která cesta je v okrese nejhorší? Stoprocentně ta z Třeště do Batelova. To je hrůza a děs,“ rozčílil se František Šnajdr z Třeště. To byl zrovna něco zařizovat právě v Batelově. O cestě, ve které jsou stovky děr, se asi nedá říci nic jiného. „A zkuste si to vzít druhou stranou od Batelova na Jihlavu,“ vybídl ještě Šnajdr.

Oproti ementálu u Batelova je díra téměř uprostřed Luk nad Jihlavou „zlatá“. „Silničáři by měli vyfrézovat aspoň metrové kusy asfaltu. Takhle projedou, díry posypou asfaltem, lopatou zaplácnou a odjedou. To tady pak jsou díry každý rok,“ pokrčil rameny Lubomír Česnek, když zrovna v Lukách na děravé silnici zastavil.

„Ve velké díře se dá urvat i náprava,“ dodal muž, který uvedl, že problémy s dírami jsou i na cestě z Luk kolem koupaliště. Tudy se jezdí na Jihlavu.

Tah z Jihlavy na Znojmo je naproti tomu v pořádku, cesta z krajského města do Brtnice také. Řidiči na objízdných trasách mezi Jihlavou a Třebíčí ale narážejí často na výtluky. „Mezi Brtnicí a Kněžicemi byla obrovská jáma přes celou silnici. Opravili ji tento týden,“ připomněl Bohuslav Syrovátka z Kněžic.

O velkých opravách silnic na Jihlavsku se v těchto dnech rozhoduje. „Přesné termíny oprav a uzavírek silnic nejsou doposud známy. Všechny opravy jsou ve fázi výběrových řízení,“ uvedl Oldřich Dušátko, vedoucí jihlavského provozu Krajské správy a údržby silnic.

Nejvíce prací se uskuteční mezi 1. květnem a 30. zářím. Většina oprav bude přitom znamenat plné uzavírky.

Více informací si přečtete v sobotním vydání Jihlavského deníku. Připravena je i mapa vybraných výtluků. Uvedeme také, které silnice mají projít opravou. Diskutovat o stavu silnic a o velkých výtlucích můžete v dolní části této stránky!