Zde zatím přinášíme souhrn událostí na silnicích z dnešního dne:

5.49 hodin: Na silnici z Jihlavy na Polnou skončil v příkopě autobus. Jeho šofér měl problémy v úseku mezi Měšínem a Ždírcem. "Autobus se převrátil na bok. Ke zraněním nedošlo," informoval operační důstojník krajských hasičů. Na místě zasahovaly jednotky z Jihlavy a z Polné. Cestující do práce a do školy odvezla náhradní doprava.

6.21 hodin: Záchranné a vyprošťovací práce probíhaly v kopci před Kostelcem. Stala se tam nehoda osobního auta, hlášeno bylo i zranění.

6.36 hodin: Na výpadovce z Jihlavy na Humpolec, u sjezdu na Plandry zhruba kilometr za krajským městem, se stala dopravní nehoda osobního auta. V místě byl hlášen únik oleje, ale žádné zranění. Cesta zůstala průjezdná.

7.07 hodin: Zpráva ze sousedního okresu: Nehoda nákladního auta se stala na průtahu obcí Skála na Havlíčkobrodsku, doprava musela být odkloněna po objízdné trase. Vozidlo skončilov potoce, ke slovu se tedy dostalavyprošťovcí firma. "Auto je již na kolech, ale stále probíhá vyprošťování. V Humpolci a Havlíčkově Brodě jsou hlídky a odklání provoz," informovali policisté po půl osmé ráno.

7.46 hodin: "Všechny silnice v okrese jsou sjízdné, ale se sníženou opatrností," informoval dispečer krajské správy a údržby silnic.Stále ovšem sněží.

8.30 hodin: Zdá se, že se situacenacestách uklidňuje. Další komplikace v podobě nehod nejsou v tuto chvíli hlášeny.

9.20 hodin:Jihlavští policisté informují blíže o ranní nehodě autobusuv úseku mezi Měšínem a Ždírcem. "V pravotočivé zatáčce dostal autobussmyk, vyjel vlevo a převrátil se. Škoda přesáhla 100 tisíc korun," uvedla policejní mluvčí Jaroslava Slavíková. Zraněn nebyl nikdo, zkouška na alkohol bylanegativní.

9.25 hodin: Sníh rychle taje a břečka netěší chodce.