„S peticí jsem zatím spokojený, v tuto chvíli už máme až ke dvěma tisícům podpisů. Ty nejsou jen z Jihlavy, ale třeba i z Dačic, Havlíčkova Brodu nebo až z Ostravy,“ zmínil organizátor petice Ondřej Follprecht, který v současné době studuje vysokou školu právě v severomoravské metropoli.

„Lidé v Ostravě rádi podepsali, když jsem jim vysvětlil, že se jedná o projekt rekonstrukce zimního stadionu v multifunkční halu,“ popsal Ondřej Follprecht.

„Spousta pozitivních reakcí byla i na jméno hokejové Dukly která je stále pojmem. Třeba i v Ostravě,“ doplnil optimistické zkušenosti se sběrem podpisů Follprecht.

Archy s podpisy předají radním

S peticí ale lidi neobchází sám. Se sběrem mu pomáhají známí, kteří sbírají podpisy v okolních městech na Vysočině. V Humpolci je podle Follprechta například petice připravená k podpisu v papírnictví i v dalších obchodech.

Možností, jak zvýšit počet nasbíraných jmen by byla i elektronická forma, tu ale její organizátor zavrhl. „O petici v elektronické formě jsme uvažovali, ale myslím, že bez originálního podpisu by ztratila na váze. Tak jsme od tohoto záměru upustili,“ vysvětlil velký fanoušek Dukly, který pochází z Nového Města na Moravě.

V Jihlavě lidé petici naleznou na vrátnici Horáckého zimního stadionu, do 31.března je možné ji podepsat.

Do té doby Ondřej Folprecht doufá v nasbírání alespoň tří až čtyř tisícovek podpisů. A co bude s peticí potom? „V den rozhodování o osudu haly na jihlavské radnici chceme zorganizovat pochod fanoušků hokeje od stadionu k radnici, kde petici předáme zastupitelům,“ dodal Follprecht.