Průzkum se uskutečnil v únoru a bylo do něj zapojeno 654 respondentů.
„Lidi podle mého názoru teď nejvíce trápí to, že velké firmy v Jihlavě propouští. Problémem je také nedostatek parkovišť ve městě. Hlavně v centru je parkovacích ploch málo a jsou drahé,“ uvedl obyvatel Jihlavy Jindřich Zoubek.

Pokud jde o Romy, ty by mezi největší problémy neřadil. „I když potíže s nimi v některých částech města, jako je například centrum nebo Horní Kosov, asi jsou,“ poznamenal Zoubek.

Zástupkyně komunitního centra Romcentrum Iva Alenková má jiný názor než pan Zoubek. „Romové nejsou jenom lidé, kteří nepracují, kradou a povalují se. Jsou to také lidé, kteří mají v sobě velkou minulost a živou temperamentní přítomnost,“ uvedla Alenková.

Romcentrum chystá v Jihlavě program u příležitosti Mezinárodního dne Romů. Ten nastane 8. dubna.

Parkování bylo podceněno

Parkování ve městě je vážným problémem i pro vedení Jihlavy.

„Tato věc se zde v minulosti podcenila a musí se urychleně řešit,“ řekl jihlavský radní Vít Prchal (Strana zelených). „Možností, jak zvýšit počet parkovacích ploch ve městě, je vybudování parkovacích domů u Billy a u Globusu,“ dodal Prchal.

S výsledky průzkumu bude vedení města dále pracovat. O veřejnou prezentaci výsledků průzkumu ve středu večer neměli obyvatelé města velký zájem. Na akci dorazili pouze tři lidé a několik radních a zastupitelů.

Více si můžete přečíst v pátečním vydání Jihlavského deníku.

Jaroslav Paclík, Lenka Pospíšilová