Rozloučit se s Jaroslavem Pitnerem, který zemřel ve věku 83 let, se přišla v pátek odpoledne do jihlavského krematoria celá řada osobností. Například bratři Holíkové, Stanislav Neveselý, Josef Augusta, Jan Suchý, Jaroslav Benák nebo Augustin Žák.

Podle smutečního proslovu se Pitnerovi zpočátku do Jihlavy přitom moc nechtělo.

„V roce 1958 musel splnit rozkaz ministra obrany a odejít do Jihlavy trénovat místní Duklu. Přes počáteční nechuť ke stěhování si Jihlava získala jeho srdce a stala se mu domovem. Celkem 24 let stál na střídačce Dukly a získal s ní osm mistrovských titulů,“ zaznělo ve smuteční síni.

„Byl to velký přítel. A přinesl do hokeje hodně novinek.“ Tato slova pronesl v pátek odpoledne při loučení se zesnulou legendou jihlavského hokeje, Jaroslavem Pitnerem, dlouholetý lékař Dukly Jihlava Milan Kartůsek.

„Mě zase Pitner vytáhl do Dukly z Havlíčkova Brodu, jsem mu za to vděčný. Jeho metody předběhly dobu, dodnes se z nich mají trenéři i hráči co učit,“ vyjádřil se někdejší obránce Dukly a reprezentant Jaroslav Benák.

„Pitner, to byl jeden z nejdůležitějších článků jihlavského hokeje,“ neváhal říci bývalý jednatel Dukly Ivan Padělek.

Síň jihlavského krematoria se v pátek po 13. hodině hodně zaplnila. Na pohřeb Jaroslava Pitnera, který zemřel ve věku 83 let, totiž nepřišli jen jeho nejbližší. Ale i jeho bývalí hokejoví svěřenci a spolupracovníci.

Pitner vedl 24 let Duklu Jihlava, sedm let koučoval československou reprezentaci. V roce 1972 ji přitom dovedl k vítězství na mistrovství světa. Zemřel v pátek 20. března 2009.