Jejich další úbytek se dá očekávat v úterý, nebo nejpozději ve středu, kdy supermarket Billa prostřednictvím najaté firmy zpoplatní své zastřešené parkoviště. Lidé zde zvyklí parkovat tak přijdou asi o osmdesát míst. V pondělí zde pracovníci firmy, která bude správu parkoviště zajišťovat, natírali nové vodorovné značení.

Nově se změní výjezd ze zastřešeného parkoviště, bude pouze z příjezdové strany kolem výběrčí budky. Zákazníci supermarketu budou mít hodinu parkování zdarma.

„Zákazník Billy obdrží parkovací lístek, ten si nechá orazítkovat u pokladny a prokáže se jím při odjezdu z parkoviště, za každou další hodinu pak zaplatí dvacet korun, stejně jako ostatní parkující,“ vysvětlil Jiří Krásný, provozovatel parkoviště.

Názory lidí na zpoplatnění jsou různé. „Parkoviště alespoň bude trochu hlídané. Už se mi tady pod střechou totiž z auta ztratilo rádio,“ uvedl Milan Budín z Kamenné. „Dnes tady budu stát tak dvě hodiny, a v budoucnu z ně klidně zaplatím, aspoň je jistota, že najdu volné místo,“ dodal pětatřicetiletý muž.

Pětapadesátiletý šofér František bere situaci tak, jak je. „Moc dobrý to není, ale s tím neuděláme nic. Aut pořád přibývá. Parkuju častěji nahoře, kde to zatím placené není, i když tam je cedule. Když potřebujete zajet do centra, kde jinde máte nechat auto,“ pokrčil rameny muž a dodal: „Je to kryté parkoviště, určitě nějaký peníze stálo, navíc je to soukromý objekt, takže to nikomu za zlé nemám,“ chápe zpoplatnění František z Jihlavska.

Ani v horním patře by parkoviště příliš dlouho zůstat zdarma nemuselo.
„Zatím poplatky nevybíráme, situaci ale budeme po zavedení placeného parkovného dole sledovat, pokud by se situace na horním parkovišti zhoršila, parkovné zavedeme také, uvedl Vladimír Fux, majitel nábytkářské firmy v horním patře obchodního domu.