Chtěli 21 milionů korun, dostali „jenom“ osm. Řeč je o jihlavském magistrátu, jenž se chystá přebudovávat bývalou vojenskou ubytovnu ve Vrchlického ulici. Přesunovat se tam bude odbor sociálních věcí a zdravotnictví. Ten nyní sídlí v Tolstého ulici ve výškové budově, která je v majetku státu.

„Naše očekávání i očekávání samotného pana ministra (Cyrila Svobody – pozn. redakce) byla větší. Mysleli jsme si, že dotace bude vyšší,“ připustil primátor Jihlavy Jaroslav Vymazal.

Co znamená menší příliv peněz pro osud budovy? Nic výrazného. V rozpočtu města Jihlavy na rok 2009 je na výstavbu již teď vyčleněno 16 milionů korun. Pro případ potřeby přílivu dalších peněz by posloužil rozpočet na rok 2010. „Ve Vrchlického ulici by se mělo prostavět asi 40 milionů korun. Předpokládáme ovšem, že ty náklady budou po výběrovém řízení na dodavatele stavebních prací nižší,“ poznamenal dále primátor. Termín dokončení přestavby byl stanoven na 30. listopad příštího roku.

„Budeme přistavovat jedno patro, dělat novou střechu. Také dojde k úpravám schodiště a výstavbě nové kotelny. Před budovu vzniknou parkovací místa. Nutný je také bezbariérový přístup a výtah,“ vyjmenoval mluvčí jihlavské radnice Radek Tulis.

V prostorách bude kromě odboru sociálních věcí fungovat také okrskové pracoviště městské policie. To je zatím v nájmu na domě zdraví.