„Prodali jsme areál se vším všudy. Nic už nás k němu neváže,“ potvrdil vedoucí projektu firmy Agile Miloslav Uhlíř.
Orlickoústecká firma Agile, která před časem areál zkrachovalé nábytkářské firmy v dražbě koupila za sedm milionů korun, s ním měla dalekosáhlé plány.

Měl tam vyrůst supermarket, pak provozovny, které by nabídly městu nová pracovní místa. Představitelé Agile počítali s výstavbou domova důchodců.

Docela nedávno areál prodala firma Agile se vším všudy společnosti, provozující prodejny Penny Market.
Po šestitisícovém městě se proslýchá, že majitel objektu přišel za několik let čekání na povolení výstavby o obrovské peníze, což bylo důvodem k prodeji.

„Plánovali jsme výstavbu supermarketu, bytového domu, se starostou jsme jednali o výstavbě domova důchodců. Areál měl městu vylepšit občanskou vybavenost i kredit. Nakonec jednání vždycky vyšuměla do prázdna, protože skupina kolem vlivného podnikatele Josefa Podzimka včetně občanského sdružení i radnice nám nejrůznějšími stížnostmi a odvoláními bránila začít stavět. To pro nás byla obrovská finanční ztráta,“ potvrdil Miloslav Uhlíř.

Jeho firma nakonec dostala stavební povolení na výstavbu Penny Marketu, ale ztratila zájem projekt dokončit.
„S něčím podobným jako v Třešti jsem se v životě nesetkal. V Praze jsem dělal na obrovských projektech, a nebyly problémy. Kdyby nám v Třešti neházelo klacky pod nohy pár lidí nejrůznějšími smyšlenkami, místní obyvatelé by už dva roky chodili nakupovat do dokončeného supermarketu,“ doplnil Miloslav Uhlíř.

„Zatím nevíme nic bližšího o změnách v areálu. Měli jsme schůzku se zástupci Penny Marketu i s vedením Agile. Některé prostory nový majitel pronajme, jiné prodá. Po domluvě stran máme jistotu, že supermarket bude stát letos na Mikuláše a začátkem prosince by se mělo začít prodávat,“ přiblížil tajemník třešťské radnice Stanislav Bartušek.

„Po městě se povídá, že firma Agile vykrvácela z peněz snahou několika lidí stavbu supermarketu nepovolit v bývalé továrně. Kdo ví, jak to všechno dopadne,“ naznačila Marcela Lochmanová ze Spolku přátel třešťských betlémů.