Obžalovaný během hlavního líčení tvrdil, že je nevinný. „Vymyslela si to. Neznám sice důvod, ale lže. Když od nás odjížděla, bylo všechno v pořádku. Říkala, že ještě přijede. Možná se mi ale chtěla pomstít za to, že k nám už nakonec nemohla, protože jí to její maminka zakázala, a já se jí tak už neozval,“ řekl v pondělí u soudu otec dvou dcer.

Sahal jí pod tričko

Podle státní zástupkyně měl muž dívku zneužít v polovině července loňského roku, když byla u jeho rodiny na prázdninách.

„S obžalovaným, jeho ženou a dvěma malými dcerami jsem se seznámila v době, kdy jsem jela do Vojnova Městce za kamarádkou. Holky si mě oblíbily a chtěly, abych k nim na nějaký čas přijela a hrála si s nimi. Proto jsem se s obžalovaným a jeho manželkou domluvila a vyrazila k nim,“ četl v pondělí z výpovědi poškozené žďárský soudce Jiří Večera, protože dívka na líčení nedorazila.

Jak poškozená uvedla, první dva dny bylo vše v pořádku. „Pak se to ale změnilo. Obžalovaný mi začal tvrdit, že by se mnou chtěl chodit, že ho manželka nemá ráda. Nechtěla jsem to, ale protože na mě stále naléhal, souhlasila jsem. Když jsem mu své rozhodnutí řekla, šel ke mně a dal mi pusu. Dalo by se říct, že šlo o francouzský polibek,“ četl dále z výpovědi soudce.

Podle dívky si k ní obžalovaný několikrát lehl i do postele. „Rukama se mě snažil přitisknout k sobě. Chtěla jsem ho odstrčit, ale nešlo mi to. Nepoužíval ale násilí. Pak mi začal sahat pod tričko a rozepínal mi podprsenku. Hladil mě také na tříslech. Já jsem ho ale nijak neosahávala, jen jsem ho pohladila po zádech, protože to chtěl a líbilo se mu to. Spala jsem v obýváku a on se svojí ženou v kuchyni. Když jsme byli spolu, někdy místnost zamknul, někdy ne. Nikdy ale nedošlo k pohlavnímu styku,“ řekla při lednové výpovědi na policii dívka.

Poškozená strávila u obžalovaného a jeho rodiny ve Vojnově Městci deset dní, během kterých byla neustále v telefonickém kontaktu se svojí matkou. „Když jsem s ní mluvila, nepřišlo mi, že se něco děje. O všem mi pověděla asi týden po svém návratu domů. Říkala mi, že ji nejen osahával, ale že jí v hospodě také kupoval alkohol, po kterém se jí motala hlava,“ řekla v pondělí matka čtrnáctileté dívky.

Pusa na seznámení

To při výpovědi přiznal i sám obžalovaný. „Ano, alkohol jsem jí někdy opravdu kupoval, ale nepřišlo mi, že by po tom, co vypila, byla nějak opilá. Věděl jsem, že jí ještě není osmnáct let, nevím, proč jsem to tedy dělal,“ doplnil třicetiletý muž.

Podle něho je ale vše, co se týče pohlavního zneužití, výmysl. „Ano, pusu jsem jí nejspíš dal, ale jen při seznámení. Pak už ne. Navíc není možné, abych nás v obýváku zamykal, vždyť my už tam tři roky nemáme klíč,“ podotkl obžalovaný.

Soud v pondělí nad mužem z Vojnova Městce verdikt nevynesl. Hlavní líčení bylo totiž kvůli vyslechnutí dalších svědků – manželky obžalovaného a jeho kamaráda – odročeno na 26. května.