Majestátně působí například trofeje symbolizující úlovky muflona ze září loňského roku v údolí Rusalek, jezevce od Beranovce, srnce od Vysokých Studnic nebo daňka od Čenkova. Vystaven je i vycpaný divočák.

"V letošním roce tady nemáme žádné mimořádně cenné trofeje, co se týče abnormalit či vysokých bodových hodnot," zůstal přitom skromný vedoucí oddělení lesního hospodářství a myslivosti na jihlavské radnici Milan Slavinger.

Koho neuspokojí asi pět stovek trofejí, ten se může podívat například na kresby zvířat od malíře Václava Tulise nebo na vycházkové hole z firmy Řezbářství Stejskal.

Hodněje černé zvěře

"Zjistit skutečné stavy zveře je velice obtížné," zmínil jinak ještě Milan Slavinger.Zvýšené stavy jsou podle něj na většině území Česka učerné zvěře. "Což seprojevilove zvýšeném odstřelu v loňském roce," dodal vedoucí oddělení lesního hospodářství a myslivosti.

Například daňčí zveř na Jihlavsko přícházíz Javořicka, mufloni se vyskytují také na Javořicku, v oblasti Černých lesů a na Špičáku.

Víte, že…

Výstava trofejíbude přístupná denně od 8 do 17 hodin. Potrvá do pondělí 11. května, vstup na radniční výstavu je zdarma.