„Kraj jako investor o lokalitě Polné uvažuje. Nejbližší jednání je naplánováno na úterý 19. května,“ přiblížila ředitelka krajské záchranky Vladislava Filová. „Jsme připraveni tam posádky umístit. Jednalo by se o nepřetržitý provoz s celkovým počtem deseti zaměstnanců,“ doplnila Filová.
Podle náměstka hejtmana Libora Joukla bude o lokalitách rozhodnuto v brzké době. „Vloni bylo schváleno dvanáct záchranek do jakéhosi balíku, který jsme chtěli nechat zahrnout do zákona o záchranné službě. Tento zákon ale letos pravděpodobně ani nebude schválen. Proto jsme se rozhodli jako kraj, že budeme každý rok dělat tři záchranky. Letos by to měla být Velká Bíteš, Přibyslav a Jemnice. Příští rok připravujeme další tři místa,“ přiblížil náměstek hejtmana Joukl.
Měl by se zástupci majetkového a zdravotnického odboru navštívit všech pět kandidátských lokalit, záchranka vznikne ve třech vybraných místech. „Vstřícnost města Polná je velká, jsou tam na to i připravené prostory,“ vyzdvihl Libor Joukl.
„Příští týden v úterý se půjdeme s náměstkem hejtmana podívat na prostory v hasičské zbrojnice. V jejím zadním traktu by měly vzniknout garáže, v horní části zbrojnice by pak byly další prostory pro záchranáře,“ naznačilstarosta PolnéJindřich Skočdopole.
Podle informací Deníku jsou favority na získání záchranné služby zatím Polná, Kamenice nad Lipou a Habry. „Kdyby se to podařilo dotáhnout do konce, tak to bude pro Polnou obrovský úspěch,“ říká starosta Skočdopole. Kraj by podle něj investoval asi pět milionů korun a město by přispělo zaplacením projektové dokumentace.
V budově hasičské zbrojnice by mohlo výhledově – do roku 2012 – vzniknout středisko integrovaného záchranného systému. V jednom objektu by sídlila policie, záchranka i hasiči. S krajským ředitelem policie má starosta Polné hovořit na schůzce koncem května.