Kvůli jedné padající skále také město Jihlava vykoupilo šest garáží. Ty srovná se zemí. Naopak stále otevřená je otázka odbahnění rybníka. Podle Václava Klementa, ředitele jihlavského provozu Povodí Moravy, se o tomto projektu uvažuje. Samotné odbahnění vyjde podle něj na částku, která určitě přesáhne 25 milionů korun. „Nejdražší položkou je v dnešní době odvoz bahna,“ dodal Klement.

Zda se lidé budou v plovárně někdy ve větší míře koupat, to je otázka. „Pokud mám informace, tak se mají být normy Evropské unie ve vztahu k vodě na koupání mírnější. Pokud by se postavily čističky odpadních vod v místech podél řeky Jihlávky, tak by to koupání mohlo být v budoucnu možné,“ nastínil zástupce povodí. „Kvalita vody by se ale musela hlídat,“ řekl dále Klement.

Nádrže na Kolíblu

Hlídat je potřeba i situaci na vrchu Kolíbl, odkud stéká při větších deštích bahno do Staré plovárny. „Tam se nyní řeší záležitost s pozemky. Chystáme tam projekt usazovacích nádrží, ve kterých by se enormní splavy zachytily,“ uvedl Václav Klement.

„V úpravách okolí Staré plovárny by se mělo pokračovat. Bude záležet na financích, nemělo by se to zde ale nechat spát jako v 60. letech,“ zmínil Ivan Sova, muž, který u Staré plovárny žije a který pro ni téměř dýchá. Nelze to tady ponechat přírodě, ať si dělá co chce,“ řekl Sova.