Trať s terénními nerovnostmi bude ale sportovcům sloužit rovněž v zimě, kdy ji budou moci využívat lyžaři a snowboardisté.

Zhruba čtvrtkilometrová dráha je stavěná tak, aby na sebe jednotlivé překážky co nejlépe navazovaly. Na kopci navíc vznikne velký skok, kde budou moci příznivci adrenalinu trénovat nejrůznější triky jak na lyžích, tak i na snowboardech.

Na výstavbě bikeparku se podílí meziříčský Ski Klub a cyklisté z třebíčského sdružení Třebeach Crew. „Jednou z našich podmínek bylo to, abychom nově vybudovaný areál mohli využívat i v lyžařské sezoně,“ vysvětlil Jiří Pálka z meziříčského Ski Klubu.

Výhodou je vlek

Velkou předností meziříčské sjezdovky je lyžařský vlek, který cyklisty po jízdě vyveze zpátky na kopec. Doprava sportovců tak bude stejná jako v zimě.

Oproti dalším podobným parkům v okolí má trať na Fajtově kopci ještě jednu výhodu. Její šířka přesahuje čtyři metry, což je ve srovnání s ostatními dráhami neobvyklé.

„V některých areálech je trať určena pouze pro jednoho jezdce. Tady se na start mohou postavit až čtyři závodníci najednou,“ přiblížili možnosti dráhy členové třebíčského sdružení.

„Poslední dva roky jsme uvažovali, jak lyžařský areál v letním období využít. Po setkání s lidmi z Třebeach Crew se začal rýsovat konkrétní plán,“ sdělil Jiří Pálka.

Zmiňovaný spolek již několik let provozuje bikepark v Třebíči. Ten je ovšem vybudován na rovině, která neposkytuje takové možnosti, jako právě meziříčský svah.