V rámci dne otevřených dveří se tam totiž uskuteční velká recyklační show v režii pelhřimovské společnosti Agentura Dobrý den.

Její pracovníci tam vystaví a zároveň zaregistrují do České knihy rekordů největší počet znaků měst a obcí na Vysočině zhotovených v rozměru jeden krát jeden metr z odpadových materiálů.

Netradiční galerie se začala tvořit minulý čtvrtek v Havlíčkově Brodě a od té doby s přibývajícími akcemi narůstá. V Jihlavě by se jich mělo zítra představit kolem tří desítek a jejich autoři se budou do krajského města sjíždět během dopoledne. Ke zkompletování kolekce dojde zhruba kolem druhé hodiny odpolední.

„Smyslem tohoto rekordního pokusu je zahrát tak trochu na notu hrdosti na svou obec, připomenout, co vše je sice odpadem, ale odpadem recyklovatelným, a tím přispět k osvětě v oblasti třídění odpadků. Na znaky je vskutku pěkné podívání, a po skončení akce proto zůstanou v krajském úřadě, kde budou vystaveny až do konce listopadu,“ řekl reportérům Deníku jeden z organizátorů akce Miroslav Marek.

Krajští radní pořádají den otevřených dveří již sedmým rokem. „V minulosti jsme veřejnosti představili historii sídla kraje, tradiční řemesla nabízená ke studiu v krajských středních školách, regionální rekordy a také jsme sportovali,“ zavzpomínala mluvčí úřadu Jitka Svatošová.