Nyní máte šanci. V jihlavské Základní škole Evžena Rošického se můžete zapojit do akce Svačte pro Afriku. Stačí si pouze v kuchyňce školy koupit palačinku nebo toast, a zapojit se tak do adopce na dálku.

Akce začne ve středu v osm hodin ráno a potrvá až do vyprodání zásob. Ve čtvrtek pak bude pokračovat ještě na odloučeném pracovišti základní školy v Jarní ulici. „K dispozici při ní budeme mít stovky výrobků. Děti totiž tentokrát potřebují vybrat přibližně deset tisíc korun,“ řekl ředitel základní školy František Svoboda.

Palačinka za 20 korun

Oproti loňskému roku bude nabídka jídel rozšířená. Kromě už tradičních palačinek budou k prodeji ještě toasty. Palačinka bude v kuchyňce školy stát dvacet korun a za toasty zájemci zaplatí o pět korun méně.

O tom, že se podaří prodat všechno jídlo, ředitel školy nepochybuje. „Vždycky tomu tak totiž bylo,“ doplnil Svoboda. Svačinu budou připravovat žákyně z vyšších ročníků s učitelkami. „Některé jídlo připraví děvčata už i doma,“ tvrdí Svoboda.

Vybrané peníze pomohou jednomu ze dvou dětí, které žáci školy adoptovali. Finanční prostředky shání tentokrát pro Davida Okalo Otwero z Keni. Kromě něho žáci školy adoptovali ještě Eunice Wanjiku. „Peníze na vzdělání holčičky ale budeme zajišťovat až v březnu,“ připomněl Svoboda.

Obyvatelé Jihlavy aktivitu dětí chválí. „Je to záslužná činnost. Pokud budu mít ve středu čas, určitě se na základce stavím a palačinku nebo toast si koupím,“ tvrdí Jana Čiháková z Jihlavy. „Adopce na dálku je podle mého názoru totiž velice dobrá věc a ráda ji podpořím,“ doplnila mladá žena.